Sarah Whitehead, Duch czarnej zakonnicy.

Od 1694 r. Bank Anglii jest siłą napędową gospodarki. Stworzony z konieczności po upokorzeniu i porażce w bitwie podległej Francji, jest drugim najstarszym bankiem centralnym na świecie.

W 1954 r. Podczas wykopalisk archeologicznych wokół pierwotnych fundamentów Banku odkryto rzymską świątynię poświęconą Mitrze, bogu Przymierza i Przysięgi. Można by się zastanawiać, czy było to całkowicie przypadkowe.

Bank of England

Jako prywatna instytucja finansowa do połowy XX wieku Bank of England mógł praktycznie kupować lub sprzedawać wszystko, zachowując pełną kontrolę wszystkich oprócz oszalałej z żalu kobiety imieniem Sarah Whitehead.

Dla dziewiętnastowiecznych pracowników Banku był to zwyczajny biznes i jak wszystkie środowiska finansowe, padł ofiarą kradzieży i oszustw pracowniczych.

Egzekucja Philipa Whiteheada

W dniu 2 listopada 1811 r. Jeden z takich pracowników, Philip Whitehead, został aresztowany i oskarżony o fałszerstwo. Jego proces odbył się w Old Bailey, a Philip został uznany za winnego i skazany na śmierć.

Philip Whitehead został powieszony w 1812 roku. Jeśli chodzi o Bank Anglii, to był koniec sprawy. Nie liczyli na pojawienie się upartego rodzeństwa.

Kiedy młoda kobieta weszła do sali bankowej i poprosiła o spotkanie z bratem, urzędnicy byli nieco zaskoczeni. Powiedzieli Sarah Whitehead, że wyjechał w interesach. Zwiększyła liczbę wizyt, aż w końcu członek personelu wyrzucił z siebie, że jakiś czas wcześniej Philip został stracony za fałszerstwo.

Czarna Zakonnica odwiedza Bank Anglii każdego dnia.


Nagły szok wystarczył, by biedna dziewczyna popadła w zaprzeczenie i szaleństwo. Sara codziennie odwiedzała Bank, pytając pracowników, czy widzieli jej brata.

Jej ubiór składający się z długiej czarnej sukienki i pełnego czarnego welonu tworzył obraz jakby mrocznej zakonnicy. Co przeszkadzało i rozpraszało klientów i personel.

Zirytowani urzędnicy Banku Anglii zgodzili się spłacić siostrę ich byłego pracownika, pod warunkiem, że obiecała, że ​​nigdy nie postawi stopy w potężnym budynku, dopóki będzie żyła.

Dotrzymała obietnicy, ale potem Sara zmarła, zwalniając ją z zawartego kontraktu.

Sarah Whitehead została pochowana na spisku na tyłach Banku Anglii, ale nie spoczęła. Sara, niezwiązana już z przysięgą, ponownie zaczęła nawiedzać tych, którzy bywali na Threadneedle Street, choć w znacznie bardziej dosłownym sensie.

Przez ponad dwa stulecia smutna siostra była widziana w całym Banku Anglii w jej żałobnych ubraniach. Pytała przypadkowych przechodniów, czy może widzieli jej brata.

Nie zadowalając się straszeniem ludzi na parterze, Sarah Whitehead była widziana w podziemnych korytarzach Bank Station.

Kto podobno nawiedza Stacje metra “Bank” w Londynie.

Bank Station


Sama stacja Bank ma chorobliwą i przerażającą historię. Pierwotnie zbudowany na dołach dżumy, stacja została zbombardowana w 1941 roku, w wyniku czego zginęło 19 osób.

Osoby dojeżdżające do pracy często wspominały o przytłaczającym poczuciu przygnębienia i lęku w ciemnych chodnikach i tunelach, a świadkowie słyszeli zawodzenie i jęki odbijające się echem po peronach.

Jeden z pracowników twierdzi, że ścigał kobietę pasującą do opisu Sarah przez zamkniętą stację, tylko po to, by rozpłynęła się w powietrzu. Być może torturowane dusze, które pozostają na stacji Bank, są duchami pokrewnymi Sarah Whitehead i czuje się jak w domu z ich wiecznym gniewem.

Więc idąc historycznymi lokalizacjami Bank Station i Threadneedle Street, uważaj na Czarną Zakonnicę, a jeśli będziesz uważnie słuchać, możesz usłyszeć jej rozpaczliwe wołanie: „Czy widziałeś mojego brata?”

Zobacz też dokument na YouTube.

Zapraszam też na inne wpisy o nawiedzonych miejscach tutaj i tutaj.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments