Kuba Rozpruwacz – Żyd polskiego pochodzenia?

Tożsamość Kuby Rozpruwacza nadal jest nam nieznana, a podejrzanych mamy kilku. Na naszej liście pojawił się nawet żyd polskiego pochodzenia Aaron Kośmiński urodzony jako Aron Mordke Kozminski 1865 roku. Kośmiński mieszkał w Withechapel, jednak większość swojego życia spędził w szpitalu psychiatrycznym.

Aaron Kośmiński

Morderstwa ustały wkrótce po tym, jak Aaron Kośmiński został zinstytucjonalizowany.

Aaron Kośmiński nie był człowiekiem stabilnym. W 1891 roku został wysłany do szpitala Colney Hatch Asylum. Raporty psychiatryczne sporządzone za czasów Kośmińskiego stwierdzają, że Kośmiński słyszał halucynacje słuchowe, które nakłaniały go do robienia różnych rzeczy. Chociaż niektórzy twierdzą, że Kośmiński nie był agresywny, istnieją zapisy, jak groził własnej siostrze nożem.

„Kanoniczne pięć” morderstw, które podsumowały sumę oficjalnych zabójstw Rozpruwacza, ustało wkrótce po umieszczeniu Kośmińskiego w azylu. Dzisiejsi lekarze uważają, że Kośmiński mógł być paranoidalnym schizofrenikiem, ale z pewnością jest podejrzane, że jego instytucjonalizacja pasuje do kalendarza Kuby Rozpruwacza.

Kuba Rozpruwacz nienawidził Kobiet.

Czy wspomniałem, że Kośmiński groził swojej siostrze nożem? Kuba Rozpruwacz jest niesławny z powodu brutalnego sposobu, w jaki mordował swoje ofiary płci żeńskiej. Ten seryjny morderca robił takie rzeczy jak podrzynanie gardeł, usuwanie organów i poważnie oszpecanie twarzy. Zbrodnie, które popełnił, były makabryczne i sugerowały surową nienawiść do kobiet.

Kośmiński zdecydowanie pasuje do opisu nienawiści do kobiet. Był okropny w utrzymywaniu kontaktów towarzyskich z kobietami i według komendanta komisarza Melville’a Macnaghtena był znany z głębokiej niechęci do kobiet. Macnaghten napisał w notatce: „Ten człowiek oszalał z powodu wielu lat oddawania się samotnym występkom. Miał wielką nienawiść do kobiet, zwłaszcza z klasy prostytutek, i miał silne skłonności do zabójstw ”.

Strona z gazety z 9 Listopada 1888

Aaron Kośmiński miał akcent i pasował do fizycznego opisu Rozpruwacza.

W noc jednego z morderstw kobieta imieniem Elizabeth Long powiedziała, że ​​słyszała głos mężczyzny, który doprowadził ofiarę Kuby Rozpruwacza, Annie Chapman, na śmierć. Od dawna mówiła, że ​​słyszała, jak mężczyzna pytał Annie: „Zrobisz to?”, kiedy omawiali ustalenia dotyczące pracy seksualnej. Długo opisywała głos mężczyzny jako mający akcent. Kośmiński jako polski Żyd miał akcent. Nie wspominając o tym, że wskazówka pozostawiona na murze Goulston Street w Londynie sugerowała, że ​​Kuba Rozpruwacz miał również język ojczysty inny niż angielski. Osoba, która napisała wiadomość, przeliterowała słowo „Juwes” zamiast „Żydzi”. Cała wiadomość brzmiała: „Juwes to ludzie, których nie można obwiniać o nic”. Nigdy nie rozumiano, co to właściwie znaczyło.

Najbardziej przekonujący dowód ze wszystkich: dowód DNA

Nagrobek Kośmińskiego

Najbardziej przekonujący dowód ze wszystkich: dowód DNA W 2007 roku człowiek imieniem Russel Edwards tak bardzo chciał potwierdzić tożsamość Kuby Rozpruwacza, ponieważ ​​zdobył szal ofiary Kuby Rozpruwacza Catherine Eddowes. Przebadał DNA chusty i potwierdził, że materiał genetyczny na szalu pochodzi od jednego z żyjących krewnych Kośmińskiego. Edwards napisał książkę zatytułowaną “Naming Jack the Ripper” i dzięki temu miał coś do zyskania, więc ludzie nie wierzyli w tę analizę. To znaczy do czasu, gdy DNA zostało zbadane przez niepowiązane, recenzowane czasopismo naukowe. W 2019 roku The Journal of Forensic Sciences potwierdził, że DNA rzeczywiście pasuje do Aarona Kośmińskiego.

Czy to przypieczętowuje umowę na dowodzie, że Aaron Kośmiński był dla ciebie Kubą Rozpruwaczem? Polecam ten film do obejrzenia na YouTube.

Zapraszam też do mojego poprzedniego wpisu powiązanego z Kubą Rozpruwaczem.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aga
Aga
1 miesiąc temu

Nie słyszałam o takiej teorii, fajnie poznać coś nowego. Ta postać jest równocześnie ciekawa, jak i przerażająca

Beata Herbata
1 miesiąc temu

To jednak nie moje klimaty choć oczywiście może być to bardzo ciekawe

Darkowlemi
Darkowlemi
1 miesiąc temu

Moje korzenie również są rzydowskie , ciekawa postać.

Ewelina
Ewelina
1 miesiąc temu

Interesujący artykuł. Kiedyś obiła mi się o uszy ta teoria. U mojej babci jest nawet książka gdzie poświecono temu mordercy całkiem sporo stron.

Agata Zinkiewicz
1 miesiąc temu

Jakoś tak czuję nie moje klimaty, aczkolwiek nie mówię nie, jednak to są ciekawe tematy.

Wędrówki po kuchni
Wędrówki po kuchni
1 miesiąc temu

Nie słyszałam nigdy o tym, postać wydaje się bardzo ciekawa

Aleksandra
1 miesiąc temu

Nigdy jakoś nie interesowałam się seryjnymi mordercami. Ale o nim słyszałam. Ciekawa teoria

Radosna - Książki jak narkotyk
1 miesiąc temu

Choć dużo o tej historii słyszałam. To paru informacji nie wiedzialam, a dowiedziałam się z tego posta.

trackback
1 miesiąc temu

[…] Kuba Rozpruwacz – Żyd polskiego pochodzenia? […]