Nawiedzony dom na Enfield

Czy wierzycie w zjawiska nadprzyrodzone to, że dusze zmarłych mogą nas nawiedzać albo nawet opętać? Czy zmarli mają jakieś niezałatwione sprawy, że nie mogą przejść na drugą stronę? Nie jesteśmy w stanie raczej tego wyjaśnić, ale byli mieszkańcy jednego z domów na Enfield, północnej dzielnicy Londynu przeżyli koszmar.

Dom a dokładniej bliźniak, o którym tu mowa znajduje się na ulicy Green Street w Londynie. Jakieś około 50 lat temu do domu na Enfield wraz z czwórką dzieci wprowadziła się Peggy Hodgson. 

Czy ktoś tu jest…

Rodzina sama zauważyła, że w domu coś się dzieje dziwnego. Pewnej sierpniowej nocy, kiedy Peggy wysłała dzieci do spania i po pewnej chwili usłyszała krzyk 11-letniej córki, dziewczynka twierdziła, że łóżka same się przesuwają. Nie uwierzyła w to, co mówi aż do następnego dnia, kiedy to na same oczy widziała, jak w pokoju dziewczynek komoda przesunęła się bez niczyjej pomocy.

Wystraszona kobieta poprosiła o pomoc sąsiadów Państwa Nottingham. Vic Nottingham sam opowiedział, że jak wszedł do środka, to usłyszał dziwne stukania w ścianę i w sufit po czy wezwał policję.

Gdy Policja przyjechała na miejsce, to sami byli świadkami jak fotel w sypialni, przesunął się o metr. Zdesperowana Peggy poprosiła o pomoc Media „BBC” i „Daily Mail”, jak i znawców zjawisk nadprzyrodzonych, niestety na ich oczach rozegrał się koszmar, który wykończył psychicznie całą rodzinę.

Dziewczynka uniosła się w powierzu…

Duch rozpętał w domu prawdziwe piekło, zaczął trzaskać meblami, rzucał drewnianymi klockami w dzieci i po chwili na oczach wszystkich 11-letnia Janet uniosła się w powietrzu i jakby ktoś rzucił dziewczynką o ścianę. Nawet udało im się nagrać, jak duch przez nią przemawia.

Scena z filmu „The Conjurning 2” pokazuje rozmowę ducha przez dziewczynkę z jednym z redaktorów BBC, oczywiście jest to tylko fragment filmu, ale oparty na wydarzeniach, przez które musiała przejść rodzina Hodgson.

Scena z filmu “The Conjurning 2

Z powodu braku pieniędzy, Peggy musiała zostać w nawiedzonym domu, na szczęście po wizycie księdza sytuacja jakby się trochę uspokoiła. 

W 2003 roku Peggy Hodgson zmarła a Janet się wyprowadziła.

Nowa rodzina… Ten sam koszmar.

Do nowego domu wprowadziła się nowa rodzina, która nie znała historii poprzednich lokatorów. Jednak i oni doznali szokujących wydarzeń. Meble zaczęły się przesuwać, słyszano odgłosy rozmów, a któregoś dnia w pokoju dzieci pojawił się mężczyzna, po krótkim czasie się wyprowadzili.

Dokładniejszy opis w języku angielskim znjajdziecie na stronie gazety The Sun.

Osobiście nie wiem czy to co się wydarzyło w tym domu to prawda czy też jest to fake. Jakie Wy macie opinie? Czy wierzycie w duchy?

Jeśli macie jakieś uwagi czy opinie dotyczące działania strony to kliknijcie tutaj.

Liczę na liczne komentarze i do zobaczenia, cześć.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Skucinskaart
Skucinskaart
2 miesięcy temu

Ciekawa opowieść, lubię takie historie.

Gusia
Gusia
2 miesięcy temu

Troszkę creepy 😀 dawno po takie nie sięgałam 🙂

Agaman
Agaman
2 miesięcy temu

Uwielbiam takie miejsca z mroczną historia 🙂

paulina
paulina
2 miesięcy temu

bardzo ciekawe! lubię takie opowieści

Bielecki.es
2 miesięcy temu

Tak naprawdę nasz umysł chyba nigdy nie ogarnie istoty wielu zjawisk wokół nas 😉

trackback
2 miesięcy temu

[…] ma wiele miejsc, w których można zaznać zjawiska paranormalne takich jak np. nawiedzony dom na Enfield. Stacja Bethnal Green to jedna z […]

Joanna
2 miesięcy temu

Bardzo ciekawy wpis. Fajnie było poznać kawałek wojennej historii.

trackback
2 miesięcy temu

[…] Dzisiaj pod tym adresem znajdziecie antykwariat. Pokój na poddaszu według podań ludzi został zamurowany. W Londynie jest jeszcze bardzo dużo miejsc z mrożącymi krew w żyłach historiami jak np. Nawiedzony dom na Enfield. […]

trackback
1 miesiąc temu

[…] Zapraszam też na inne wpisy o nawiedzonych miejscach tutaj i tutaj. […]